Vítejte na stránkách naší Border Kolie CADDYHO Dajavery. 

 

Jak to vše začalo.....

 

Na podzim 2008 jsem začala mít velké problémy se zády, doporučení lékařů znělo:" Pohyb, pohyb, zejména chůze...." Jak se ale donutit každý den chodit? Odpověď jsem nemusela dlouho hledat: PES. Zbývalo jen přemluvit manžela, najít pro nás vhodné plemeno a najít to naše pravé štěňátko.

Nejdříve jsme si ujasnili co chceme - společenského pejska, který bude mít rád děti a lidi, lehce ovladatelný a učenlivý, chytrý, dlouhosrstý. Zvažovali jsme retrívra, sheltii, ale nakonec vyhrála BORDER KOLIE. Do té doby jsem o tomto plemeni vůbec neslyšela, možná jsem ho zahlédla v nějaké reklamě a to bylo vše. Úplně náhodou jsem tenkrát vygooglila chovnou stanici Dajavera a jako zázrakem tam zrovna nabízeli štěňátka. Hned jsem psala email majitelce a poptávala jsem červenou fenu a ona mi ještě během toho večera volala, že jestli máme zájem, tak je volný už jen černobílý pejsek a ať se přijedeme podívat. A tak jsme jeli. Hned jak jsme vylezli z auta, tak nás přiběhl přivítat Flann (otec našeho Caddyho) a další psí osazenstvo Dajavery. Amynka se štěňátkama byla ještě doma - štěníska byla slepá, malušenká. Samozřejmě to byla láska na první pohled, Amynka vlepila manželovi francouzáka a nechala se pěkně drbat. Bylo nám jasné, že pejska chceme, jen ta cena.... Manžel si vzal nějaký čas na rozmyšlenou, ale myslím, že už tenkrát věděl, jak to dopadne.

20. 12. 2008 jsme si Caddyho vezli domů, byl to můj vánoční dáreček a jsme moc šťastní, že ho máme. Je to náš milovaný člen rodiny, od začátku ho máme doma, rychle si zvykl, velice brzy pochopil co se smí a co ne, kam se smí a kam ne, můžu svědomitě říct, že už nikdy nechceme jiného pejska než BORDER KOLII.